KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11758448
nr 1175 8448
Bertil Damm
(1887-1942), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap, monogram, signerad, daterad 1936. Olja på duk, 89x65
Kondition: slitage, skadad duk
Bertil Damm, född 1887, död 1942, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 april 2018
kl 18:41:17
10/4 14:11:42